Vefkler

vefklerDünya genelinde halen büyülere olan ilginin sürekli artması ve birçok kişinin bu alanda çeşitli dertleri için derman aramaları, tamamen geçmiş dönemlerde birçok başarılı uygulamaya imza atılıp yine birçok kişinin sıkıntılarından bu işlemler ile kurtulmasından kaynaklanmaktadır. Bazı medyumlar yaptıkları büyü uygulamalarını bazı yardımcı işlemler ile desteklemekte ve alınacak sonuçları daha etkili hale getirmeye çalışmaktadırlar. Bu yardımcı uygulamaların en başında vefkler gelmektedir.

Bu uygulamalar, çok büyük bir deneyim ve dikkat gerektiren ayn zamanda her medyumun yapamayacağı derecede özel uygulamalardır. Birçok medyum maalesef yeterli bilgi ve birikime sahip olmadıklarından dolayı yanlış veya eksik uygulamalar yapıp insanları sıkıntıya sokmakta veya boşa umut etmelerine neden olmaktadırlar. Yapım aşamasında çok ama çok dikkatli olunması ve her adımın büyük bir titizlikle atılması gereken vefklerde özellikle kareler içine yerleştirilecek olan sayların belli bir düzene göre sıralanmasının gerekmesi bu işi en zor hale getiren kuraldır.

Bu nedenle konunun uzmanları vefk uygulamaları talep etmek isteyen kişilerin çok detaylı bir araştırma yapıp her zaman için kendilerini bu konuda kanıtlamış olan deneyimli medyumlar ile çalışmaları gerektiğinin altını çizmektedirler. Bazen insanların kendilerini veya sevdiklerini manevi anlamda koruması için yaptırdıkları vefkler bazende yapılan büyülerin etkilerini arttırmak için kullanılabilmektedir. Bu uygulamayı yapan medyumlar çoğu zaman kendilerinden yardım talep eden kişilerden yapılan vefkleri Üzerlerinde taşımalarını rica ederler.

Çünkü bu sayede yapılan uygulama çok daha etkili olacağı düşünülür. Geçmiş dönemlerde de yaşanan deneyimler bunu doğrular niteliktedir. Hatta eski zamanlardan bu yana kalan kaynaklarda da genellikle insanların vefkleri üzerilerinde taşıdıkları görülmektedir. İslam dinine mensup toplumların liderlerinin veya askerlerini üzerlerinde taşıdıkları pelerin veya savaş eşyalarının Üzerlerinde çok farklı vefklere yer vermeleri, bu konuya ne kadar önem verilmesi gerektiğini de kanıtlamaktadır. Ancak vefk uygulamasını yapan medyumlar yeteri kadar dikkatli ve özenli davranmazlarsa verilen tüm emek boşa gidecek ve yapılan uygulamadan hiçbir sonuç alınamayacaktır. Bu nedenle insanların özellikle bu uygulamaları talep edecekleri kişiler hakkında titiz bir araştırma yapmaları olumlu referanslara sahip kişileri tercih etmeleri çok önemli bir adım olacaktır.