Sabun Büyüsü

Kara büyüler, çoğunlukla insanların sıkıntılı zamanlar geçirmelerine hatta bazen tıpta bile çaresi bulunamayan hastalıklarla boğuşmalarına neden olan çok güçlü ve etkili büyülerdir. Özellikle eski zamanlardan bu yana bir çok defa farklı şekillerde uygulandıkları bilinen ve etkisi altına giren kişilere inanılmaz sıkıntılar yaşattıkları bilinen bu özel büyülerden biri vardır ki, gerek uygulanış şekli gerekse etkisi ile diğerlerinden ayrılır. O da sabun büyüsüdür. Adından da anlaşılacağı gibi sadece bir sabun üzerine yapılan çeşitli uygulamalar ile insanların etkilenmeye çalışıldığı sabun büyüsünde, bir kişiye büyü yapıldıktan sonra sabun medyumun belirttiği noktaya saklanır.

Bu genelde toprak altı vaya bir kuyunun dibi olarak seçilmektedir. Daha sonra o sabunun erimesi beklenir ve eridikten sonra ne olacağı medyumların veya büyüyü yaptıran kişilerin tutumlarına bağlıdır. Çünkü yapılan çoğu sabun büyüsünde sabun eriyip yok olduktan sonra ya büyünün bitmesi ve çekilen sıkıntıların son bulması yada ilgili kişilerin çok daha büyük sorunlar yaşaması hedeflenir. Sabun büyüsü, çok fazla uygulanmayan bir büyü olarak bilinmektedir. Çünkü bu büyüyü hakkıyla uygulamayı başarabilen çok az medyum vardır.

Ayrıca halk arasında çok fazla bilinen bir büyü olmamasından dolayı da az tercih edildiği tahmin edilen sabun büyüsünün yerine yine aynı derecede etkili olan diğer kara büyülerin kullanıldığı tahmin edilmektedir. Bazı kaynaklarda sabun büyülerinde toplu iğne gibi yardımcı araçlarında kullanıldığı belirtilmiş ancak günümüzde bu tip bir uygulamaya neredeyse hiç rastlanamamıştır. Kaynaklarda belirtildiğine göre sabuna bir iğne batırılır ve sabun kimsenin bulamayacağı bir yere saklanır.

Daha sonra sabun eriyip iğne yere düşünceye kadar ilgili kişilerin büyük sıkıntılar yaşamaları amaçlanır. Ancak iğne yere düştükten sonra büyünün sona ermesi ve insanların hayatlarının normale dönmesi de diğer bir amaçtır. Görüldüğü gibi sadece sabun büyüsü değil tüm kara büyülerde ilk amaç insanlara zarar vermek ve onları büyük sıkıntıların içine atmaktır. Fakat dikkat edilmesi gereken bir husus var ki tüm kara büyüler gibi sabun büyüsünde de olaylar bazen kontrolden çıkarak insanların istenenden çok daha fazla zarar görmelerine neden olabilir. Bu nedenle her kara büyü uygulamasında kesinlikle büyü bozma işlemi için de hazırlıklı olunmalıdır.

Medyum