Evlenme Büyüsü

 

Evlilik büyüsü, evde kalmış diye tabir edilen kişilerin istekleri üzerine yapılan bir büyüdür. Beğenilmediğini düşünen, kısmetinin kapalı olduğunu düşünen, boyuna şanssızlık yaşadığını ve bunun da negatif elektriklerin üzerinde olmasından kaynaklandığını düşünen kişilerin nasiplerinin açılması ve taliplerinin artması için evlilik büyüsü yapılmaktadır. Bu büyünü bu işten anlayan bir medyum hoca tarafından, işin incelik, ilim ve irfanına münasip şekilde yapılması gerekmektedir. Bu büyüyü işinin ehli bir medyum hocanın yapması ile artık kısmeti olan bağlı kişi çevresindekilerin gözüne çok hoş ve tatlı görülmektedir, üzerindeki negatif elektrikler atılmaktadır, çevresinde sert olan kimseler yumuşamakta, aile fertleri de yumuşayarak kişinin evliliğine artık sıcak bakmakta ve evlenmesi için çaba içine girmektedir.

Havas ilmine ait bir dua ile yapılan evlilik büyüsü, bazı tılsımların da kullanılması ile ilim sahibi medyum hocalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Kişilerin evlilikleri ve kısmet açma için yapılacak olan bu büyünün günü ve saati bellidir. Ancak o saatler içerisinde büyü yapılmalıdır. Büyü yapılacak kişinin anne adı ve kendisinin adı ile bu büyü yapılmaktadır. Uzun süren bu büyü, işlemlerin uzunluğuna da bağlı olarak 10 ila 21 gün arasında gerçekleşmektedir.  Havas ilminde kısmetin açılması için gerekli olan dua okunur, tılsımlar yakılır ve belirlenen süre içerisinde büyü yapıldıktan sonra büyü yapılan kişinin nasibi açılarak karşısına evleneceği kişi çıkmaktadır.

Ayrıca evlenilmek istenen biri var ise bu kişinin ikana edilmesi gerekiyorsa yine evlilik büyüsü yapılmaktadır. Evlenilmek istenen kişinin herhangi bir kişisel eşyası ile yapılan bu büyü de ise Tuncina duası okunmaktadır. Özellikle giysi kullanılarak yapılan bir büyüdür ve dua okunup büyü yapıldıktan sonra giysi ateşe atılarak yakılır. Giysisi yakılan kişi artık büyü yaptırana aşk ayeşi ile yanar ve gözü ondan başkasını göremez. Araya başkası girse bile hemen soğur ve büyü yapılandan başka kimselere gönlünü veremez, ondan başkasını düşünemez. Evlilik büyüsü iyi niyetle yapılan bir büyüdür ve bu nedenle de kişilerin saadeti gözetilmektedir. Evlilik büyüsü yapılması ile mutlu yuvaların temelleri atılmaktadır.