Dil Yaprağı Aşk Büyüsü

         Sevmek ve sevilmek insanların doğasında olan ihtiyaçlardır. Lakin bu her zaman sevdiğimiz insanın da bizi seveceği anlamına gelmez. Platonik ilişkiyi kırmanın doğal yolları da vardır elbet fakat genel olarak pek işe yaradığı söylenemez. Bu sebeple insanlar zaman zaman büyü gibi farklı yollara başvurabilir. Düzgün yapıldığı müddetçe işe yarayan aşk büyüsüdür bu.

         Aşk büyülerinin etkisini gösterme süresi genellikle 14 gündür. Daha önce etki gösteren bir türde aşk büyüsü yoktur. Tesirini 1-2 gün içerisinde gösteren büyüler ise kara büyülerdir. Şimdi size uygulamasını anlatacağım büyünün süresi ise 19 gündür. Yaprak aşk büyüsü denen bu büyünün yapımındaki ilk aşama dil biçiminde bir yaprak bulmaktır. Yani hafif uzun (burada uzundan kastımız elipse benzerdir) ve ortadaki damarı belirgin olmalıdır. Görünüş açısından insan diliyle benzerlik göstermelidir. Kauçuk ağacı yaprağı bu türün en bilinenidir.

Bu büyüdeki ikinci aşama demleme aşamasıdır. Yapraklar küçük parçalara ayrılır. Parçalama işlemi sırasında aşık edilmek istenen kişinin adı her parçalama hareketi ile birlikte bir kez söylenir. Yaprak kaç parçaya bölünmüşse aşık olunması istenen kişinin ismi o kadar söylenir. Kimi yerlerde parçalama işlemi sırasında ”ya vedud” denilmesi gerektiği söylense de bu doğru değildir. Sadece kişinin adı söylenmelidir. Yaprak mümkün olduğunca küçük parçalara bölünmelidir. Bu esnada bir adet bıçak veyahut makas işinizi kolaylaştırabilir.

           Kesilen yaprak parçaları bir kap suyun içine atılır ve kabın ağzı kapatılır. Ağzı kapatılan kap insanların ulaşamayacağı gizli bir yere konur. Bu suyun 19 gün boyunca orada beklemesi gerekir. Buna ”demleme aşaması” denir. Beklenilen bu 19 günlük sürede kişi,yaprakları hangi bitkiden kopardıysa o bitkiye özenle bakmalıdır. Zira bu bitki kesinlikle kurumamalıdır. Bitkiye her su verildiğinde veya bitki her görüldüğünde sevilen kişinin adı içten içe tekrarlanmalıdır. Bu işlemin her gün yapılmasına gerek yoktur. Bir iki kez yapmak bile yeterli olacaktır.

  1. gün bittiğinde yaprakların atıldığı su gizli yerinden çıkarılır. Büyük ihtimalle su yeşilimsi bir hal almış ve yapraklar hamurlaşmış olacaktır. Bu su alınarak yaprakların koparıldığı bitkinin yanına götürülür ve aşık edilecek kişinin ismi sessizce söylenerek bitkinin dibine dökülür. Bu uygulamada kaçırılmaması gereken önemli bir detay bulunmaktadır. Suyu dökme işi 19. günün sabahında yapılmalıdır. Gün ortasına kadar dahi sarkmaması gereklidir. Buradaki sembolik uygulama hasret ile vuslat ilişkisini 19 lafzı ile sistemleştirip kavuşmayı daimi kılmaktır. Yaprak kendi bitkisinden ayrılmış ve kendini eriterek ona tekrar geri dönmüştür. Yani kaderde sevgili olarak yazılmış kişinin de bir süre uzakta kaldığı ama artık asıl sevgilisinin yanına dönmesi gerektiği vurgulanmıştır.

         Bilinmesi gereken bir diğer şey ise aşkın kendisinin zaten büyülü bir olay olduğudur. Zira seven insanın gözleri dünyaya bir farklı bakar, kalbi bir başka çarpar. dili bir ayrı konuşur. Bu sebeple aşkın nasıl sonuçlandığı bizlerce pek önem teşkil etmez. Önemli olan aşık olunan zamanın kendisidir ve bu süre içerisindeki acı da mutluluk da güzeldir.