Büyü Zamanı

Her şeyin bir zamanı olduğu bilinmektedir. Her ne kadar çoğu ibadetler özellikle sık sık yapılıyor olsa dahi, gece yapıldığı zaman daha makbul olduğu söylenmektedir. Bu bakımdan yapılması gereken kimi şeyler zaman ve mekan kavramına uygun olarak yapılmalıdır. Büyülerin de zamanının olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Büyüler çeşitli zaman dilimlerinde yapılmalıdır etkisinin kısa veya uzun sürmesi olmasına karşılık, bu ölçüde değerlendirilmelidir.

Her şeyinde olduğu gibi büyünün de yapılması gereken kimi zamanlar vardır ve aynı şekilde büyünün de belirlenen bazı zamanları vardır. Büyüler özellikle de gece vakitlerinde yapılır. Tabi bir küçük detay vardır, bilinmesi gereken. Şeytanlar ile çok güçlü bağlantısı olan kişiler için saatin pek de bir önemi yoktur. Tabi büyünün cinsine göre de farklı zamanlarda bulunmaktadır. Örnek vermek gerekir ise; ara ayırmak, ara açmak veya düşman etmek için yapılan büyüler ayın on beşinden sonra yeni ay küçülmeye başladığı zamandan itibaren yapılmaktadır.

Emre almak kısacası muhabbet için olan büyüler veya bağlamak ile ilgili yapılan büyülerin ise zamanları; ayın hilal halinden on beşine kadar olan dönemi kapsamaktadır.

Bu şekilde her büyünün yeri ve zamanı vardır. Bunlara önem vermek gereklidir tabi ki bahsedilen küçük bir detay dışında,  o detaya yukarı da yer vermiştik. Güçlü şeytanlar ile bağlantısı olan insanlar her zaman büyüyü yapabilirler. Bunlara dikkat edilmesi önemlidir.