Büyü Yapmak Günah mıdır?

Kimi kesimler tarafından büyü çoğu zaman kötü bir eylem olarak adlandırılıyor olsa bile kimi kesimler bunun yararlı olduğunu düşünmektedir. Özellikle de kısmet açma veya sevdiğine kavuşturma söz konusu olunca, büyü adına bunlar gibi birçok faydadan bahsederler. Bir insana büyü yapıldığı zaman, onun iradesi dışında hareket ettiriliyordur ve bu da onun neredeyse kaderi ile oynamak anlamına gelmektedir ve bunun elbette bir günahı ve hatta belirli bir günahı söz konusu olmaktadır.

Dini kitaplarında çoğunda büyünün kötü bir eylem olduğundan ve Allah her türlü günahı affetse bile büyücülük veya buna benzer eylemleri affetmeyeceğine dair ayetler bulunmaktadır. Buradan da anlaşıldığı gibi bir insanın neredeyse kaderi ile oynamak ve aynı zamanda o insana acı çektirmek ve bu acı onun iradesi dışında olduğu için daha fazla acı çekmesi aynı zaman da acının nereden gediğini bilmemesi en kötü günahlardan biridir.

Büyünün iyisi var mıdır şeklinde kimi sorulara maruz kalıyoruz çoğu zaman. Ama büyünün iyisinin veya kötüsünün hiç bir şekilde değişiklik göstermeyeceğini bilmeniz gerekmektedir. Her ne kadar bu büyü aşk veya kavuşma, evlilik yolunda olan büyüler olsa bile çok günahtır. Bunlar tamamı ile Allah’ın işine karışmak olarak algılanmaktadır ve kader ile oynamak aynı zamanda alın yazısını değiştirmek durumlarına kadar gidebilmektedir. Bu bakımdan da büyünün hangi maç ile olursa olsun kötü bir eylem olduğunu unutmamamız gerekmektedir.